خوش آمدید! 

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید روانشناسی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

0

شخصی که دچار وسواس جبری است به جای تصمیم گیری خیال پردازی می کند. به این فرد ابدا تصمیم گیری توصیه نمی شود. در واقع می توان جریان بین عمل و تصمیم گیری را در این تیپ از شخصیت معکوس تلقی کرد به طوریکه در شخصیت وسواسی جبری به جای اینکه تصمیم گیری فرد انگیزه ای برای عمل شود عمل فرد انگیزه ای برای تصمیم می شود از اینرو به فرد دچار وسواس جبری توصیه می شود که یک کار را به دفعات بالا انجام دهد و از شکست نترسد.

این به معنای از دست دادن توکل فرد به خدا یا از دست دادن امیدش به داشتن هدف نیست [تجربه شخصی]. فرد می تواند از خدا بخواهد تلاش های مکرر او را در یک زمینه بخصوص (مثلاً مهندسی ساختمان و فقط و فقط مهندسی ساختمان) به ثمر برساند و به جای اینکه ده کار مختلف را در ده زمان مختلف تست کند فقط همین کار مهندسی ساختمان را ده بار و شاید در شرکت های مختلف و موقعیت های مختلف تست کند.

این فرد از یک فرد معمولی چیزی کم ندارد. فرد معمولی یک بار تصمیم میگیرد اما بارها ممکن است منصرف شود اما این فرد یک بار تصمیم میگیرد و هرگز منصرف نمی شود.

برای این فرد وجود دوستانی که قابلیت ثابت او را به وی یادآوری کنند در اطرافش بسیار توصیه می شود.

این فرد از اینکه توسط دیگران مورد مشاهده و قضاوت قرار میگیرد اصلا نباید بترسد.

نباید فراموش کرد که چنین فردی بین تمام تجربیات شکست آمیزش تلاش برای بهبودی و پیشرفت خودش می کند و این نشانه غرور و نبوغ اوست

این فرد نباید فراموش کند اینکه به جای خیال عمل را برگزیده قطعا از ویژگی مثبت اوست و البته هوش اوست که عمل را بر تخیل برتری می دهد. این فرد باید به هوش خود اتکای کامل داشته باشد و از اینکه مثلاً هوشش او را ضعیف یا حقیر می کند احساس بدی به او دست ندهد چون چنین احساساتی ابدا حقیقت ندارند.


پاسخ شما

لطفآ یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!

اطلاع رسانی کن

درباره تالار گفتگو

این تالار برای علاقمندان مباحث روانشناسی ایجاد شده است، سوال بپرسید، ایده مطرح کنید و باعشق به سوالات کاربران پاسخ دهید. مطالعه دستورالعمل ها

ابزار سوال

1 دنبال کننده

آمار

سوال شده: 97-09-18 12:35
تعداد مشاهده: 229 بار
آخرین به روز رسانی: 98-11-24 21:02