خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید پزشکی و طب سنتی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

0

0

انتقال تبخال تناسلی از مردان به زنان، بسیار راحتتر از انتقال آن از زنان به مردان است.

اصلی ترین تفاوت تبخال تناسلی و زگیل تناسلی در آن است که زگیل تناسلی می تواند باعث ابتلا به سرطان شود. همچنین تبخال تناسلی از طریق تماس با پوست منتقل نمی شود. زگیل تناسلی برای تشخیص حتماً نیاز به غربالگری دارد اما تبخال تناسلی با مشاهده علائم نیز قابل تشخیص است.

چگونه بفهمیم به تبخال تناسلی مبتلا شده ایم؟

·         مشاهده تاول در نقاطی از بدن که در رابطه جنسی مورد تماس قرار گرفته: مانند لب ها، آلت تناسلی و ....

·         خارش و سوزش در یک ناحیه مشخص قبل از بروز تاول

·         باز شدن زخم روی تاول ها و بروز ترشحات

·         دلمه شدن پوست روی زخم تاول

·         تورم غدد لنفاوی

·         سردرد، بدن درد و تب

این علائم در بین زنان و مردان مشترک است.

در صورت ابتلای مادر به تبخال تناسلی، نوزاد تازه متولد شده نیز با علائمی چون زخم های روی بدن و صورت و ناحیه تناسلی همراه است که نشان از ابتلای نوزاد به تبخال تناسلی دارد.

در صورتی که ویروس از طریق دست زدن به محل زخم و سپس خارش یا دست زدن به قسمت های دیگر بدن منتقل شود، بیمار ممکن است بر حسب جنسیت خود (زن یا مرد)، زخم هایی را در نواحی زیر ببیند:

·         اطراف واژن

·         روی گردن رحم یا سرویکس

·         آلت تناسلی مردان

·         روی بیضه

·         و ...

تشخیص تبخال تناسلی به وسیله آزمایش خون به عهده پزشک می باشد.
برای مشاهده اطلاعات بیشتر به وبسایت دکتر محمد جباری مراجعه کنید.  


پاسخ شما

لطفآ یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!

اطلاع رسانی کن

درباره تالار گفتگو

این تالار برای علاقمندان مباحث پزشکی و طب سنتی ایجاد شده است، موضوعات مختلف پزشکی را مطرح کنید و اینکه فکر می کنید از طریق مشارکت در چه حوزه هایی می توانیم در ارتقاء سلامت در جامعه ایفاء نقش کنیم؟ سوال بپرسید، ایده مطرح کنید و به سوالات کاربران پاسخ دهید. مطالعه دستورالعمل ها

ابزار سوال

7 دنبال کننده

آمار

سوال شده: 99-02-14 16:49
تعداد مشاهده: 123 بار
آخرین به روز رسانی: 99-02-14 16:59