0
دریاچه چیتگر تهران
هنگامی که صحبت از جاذبه های گردشگری تهران به میان می آید، گزینه های مختلفی به ذهن می رسد و قطعا دریاچه چیتگر تهران یکی از آن گزینه هاست.

دریاچه چیتگر تهران کجاست؟

هنگامی که صحبت از جاذبه های گردشگری تهران به میان می آید، گزینه های مختلفی به ذهن می رسد و قطعا دریاچه چیتگر تهران یکی از آن گزینه هاست. این دریاچه مصنوعی که با نام دریاچه شهدای خلیج فارس تهران نیز شناخته می شود با 130 هکتار مساحت و 2 تا 12 متر عمق در غرب تهران واقع شده است. آب این دریاچه که در بخش شمالی پارک جنگلی چیتگر واقع شده است، از رودخانه کن به کمک سامانه انتقال آب تامین می شود.

دریاچه چیتگر تهران

دریاچه چیتگر به عنوان بزرگ ترین دریاچه مصنوعی کشور، تاثیر به سزایی در آب و هوای منطقه خود گذاشته است، به طوری که اکثر مناطق اطراف آن هوای پاکیزه تری را نسبت به سایر نواحی تهران دارند.
 علاوه بر این امکانات تفریحی دریاچه چیتگر در جذب گردشگر به سوی آن بی تاثیر نبوده است. در دریاچه شهدای خلیج فارس سه جزیره با نام های تنب بزرگ، تنب کوچک و شهدای ابوموسی ساخته شده که هر یک از آنها امکانات تفریحی مختلفی را ارائه میدهند. علاوه بر این قایق سواری و ماهیگیری نیز در آن رونق دارد.

عکس دریاچه چیتگر

همچنین این دریاچه با اهداف خاصی ساخته شده است که از جمله آنها می توان به جذب گردشگر، تشویق بخش خصوصی به سرمایه گزاری و ایجاد اشتغال، ایجاد جلوه های بیشتر در منطقه و بهبود وضعیت زیست محیطی منطقه اشاره کرد

عکس دریاچه چیتگر تهران

علاوه بر این در اطراف این دریاچه مکان های تفریحی زیادی به چشم می خورد که از جمله آنها می توان به ساحل سنگی، پارک جنگلی چیتگر، شهربازی، اسکله تفریحی و مراکز اقامتی اشاره کرد.

دریاچه شهدای خلیج فارس چیتگر یکی از جاذبه های گردشگری تهران به حساب می آید که شما می توانید در تور تهران گردی از آن دیدن به عمل آورید.

آدرس دریاچه چیتگر : استان تهران، شهر تهران، منطقه 22، اتوبان همت غرب، خروجی دریاچه چیتگر

10 توصیه برای سفرهای هوایی طولانی
10 توصیه زیر برای سفرهای هوایی طولانی را دنبال کنید تا وقتی پروازتان تمام شد کاملاً با نشاط و با آرامش از هواپیما خارج شوید.