0
9 روش برای کسب درآمد از بیت کوین:از کلیک تا ترید
تب تند ارزهای دیجیتال باعث شده بسیاری از افراد به عنوان یک منبع درآمد جدید به آن نگاه کنند. اما نکته مهم این است که برای کسب درآمد از بیت کوین باید زحمت کشید و وقت، دانش و انرژی صرف آن کرد.

9 روش برای کسب درآمد از بیت کوین:از کلیک تا ترید

تب تند ارزهای دیجیتال باعث شده بسیاری از افراد به عنوان یک منبع درآمد جدید به آن نگاه کنند. اما نکته مهم این است که برای کسب درآمد از بیت کوین باید زحمت کشید و وقت، دانش و انرژی صرف آن کرد.

به کسی نهار رایگان نمی‌دهند. این یک  ضرب المثل انگلیسی است و معمولاً زمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که یک نفر فکر می‌کند بدون هرگونه زحمت می‌تواند پول دربیاورد.

این قاعده در دنیای رمز ارز ها هم حاکم است. اگرچه ممکن است کسب درآمد در این دنیا آسان به نظر برسد اما در واقعیت این چنین نیست و شما برای کسب درآمد با بیت کوین یا باید از توان فکری و انرژی و یا زمان خود برای آن اختصاص دهید.

این بار در جواب اینجا  9 روش کسب درآمد از بیت کوین را به شما معرفی می‌کنیم که چنانچه انگیزه و توان کافی داشته باشید می‌توانید از داشتن بیت کوین لذت ببرید.

البته برخی از روش هایی که اینجا معرفی شده اند نیاز به زحمت کمتری دارند که طبیعتاً درآمد کمتری را هم نصیب شما می‌کنند و درعین حال روش های دیگری هم هستند که باید زحمت بیشتری در آن ها بکشید و بدون تردید سود بیشتری هم به دست می‌آورید.

این روش ها را به ترتیب میزان سختی و درآمد بیت کوینی که به دست می‌آورید مرتب کرده ایم.

آب باریکه ای از بیت کوین!

سایت هایی هستند که در قبال انجام یک سری از وظایف از پیش تعیین شده به شما بیت کوین می‌دهند. این مقدار بیشتر از یک آب باریکه نیست! و درنتیجه کسب درآمد از بیت کوین با این سایت ها یک فرایند طولانی است.

پرداخت به ازای کلیک یکی از مدل هایی است که معمولاً در این سایت ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.این مدل که بیشتر توسط سایت های تبلیغات مورداستفاده قرار می‌گیرد گزینه پایداری برای کسب درآمد نیست و در بهترین حالت برای کسب 1 دلار معادل بیت کوین در یک روز باید در حدود 340 تبلیغ را ببینید.

درهرصورت اگر به این روش علاقه مند هستید سایت CoinAdder امکان کسب درآمد از بیت کوین را فراهم کرده است. سایت Bitcoin Faucet هم با همین روند درآمد اندکی از بیت کوین را برای شما فراهم می‌کند.

در این سایت شما تبلیغ هایی بر روی سایت خودتان به نمایش می‌گذارید و به ازای تعداد مشاهده تبلیغ بیت کوین یا بهتر است بگوییم ساتوشی دریافت می‌کنید.

کسب درآمد از بیت کوین با کارهای کوچک

کارهای کوچک در قبال مقادیر کوچک بیت کوین انجام می‌شوند.

این کارها از تست کردن یک پلاگین جدید و بررسی سازگاری آن با مرورگرها تا ریت کردن یک توییت را شامل می‌شود. به علاوه سایت هایی که در قبال بازی های آنلاین به شما بیت کوین می‌دهند هم در همین دسته قرار دارند.

سایت Coinworker به همین منظور طراحی شده است و شبیه به سایت های فریلنسری است.

اگرچه درآمد بیت کوینی که از این سایت ها به دست می‌آورید هم اندک است اما نسبت به سایت های تبلیغاتی شمارا بیشتر راضی می‌کند.

جویندگان بیت کوین دست به قلم شوید

اگر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌شناسید و می‌توانید درباره آن ها بنویسید و به اشتراک نوشته هایتان با دیگران علاقه دارید می‌توانید به کسب درآمد از بیت کوین بپردازید.

البته برحسب شناختی که از بیت کوین دارید درآمد شما هم درجات متفاوتی خواهد داشت.

BitcoinTalk یک انجمن اینترنتی درباره بیت کوین، بلاک چین ، استارتآپ های این حوزه و … است که در طی سالیان گذشته به شهرت خوبی رسیده است.

این انجمن اینترنتی به کاربرانی که پست هایی در قالب کمپین های تبلیغی برای استارتآپ ها بنویسند بیت کوین پاداش می‌دهد.

البته کسب درآمد از بیت کوین با این کمپین ها شامل قواعد سخت گیرانه ای می‌شود که شاید خیلی از افراد حوصله آن را نداشته باشند.

میزان درآمدی که از نوشتن پست برای کمپین های Bitcointalk کسب می‌شود بر حسب سطح عضویت کاربران و کیفیت پست هایی که می‌نویسند می‌تواند بین 50 تا 100 دلار متغیر باشد.

شکل دیگری از کسب درآمد در این انجمن اینترنتی دستخوش (Bounties) است. شرکت ها و استارتآپ ها بابت محتوای ترویجی و تبلیغی که شما برای محصولات جدید آن ها می‌نویسید به شما بیت کوین می‌دهند.

که این مقدار هم بستگی به میزان فعالیت شما در شبکه های اجتماعی و جذب فالوور دارد.

خبرنویسی و وبلاگ نویسی در حوزه بیت کوین

اینجا نقطه آغاز کسب درآمد از بیت کوین به صورت جدی تر است که البته مهارت های نوشتاری و دانش بیشتری را هم طلب می‌کند.

با پذیرش بیت کوین و فناوری بلاک چین  در سطح جامعه تعداد بلاگ ها و سایت هایی که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند هم افزایش یافته است.

اگر علاقه مند به نوشتن در این گونه سایت ها هستید علاوه بر شرایطی که قبلاً گفتیم باید نگارش انگلیسی را به خوبی بدانید.

سایت Coinality مجموعه ای از آگهی های شغلی در حوزه رمز ارز ها و بلاک چین را ارائه می‌دهد که حجم زیادی از آن ها در حوزه نگارش هستند.

بازاریابی از طریق معرف و کسب درآمد از بیت کوین

اما اگر انگلیسی را خوب نمی‌نویسید ولی در کل نویسنده خوبی هستید و سایت پربازدیدی دارید یا از مشاهیر اینستاگرام و تلگرام هستید! هنوز می‌توانید به کسب درآمد از بیت کوین بپردازید.

این روش را بازاریابی از طریق معرفی می‌نامند که شما با ارسال لینک های معرفی یک محصول بیت کوینی یا بلاک چینی به دیگران آن ها را به استفاده یا خرید از آن محصول دعوت می‌کنید.

هرچند گاهی این گونه از بازاریابی از حد تعادل خارج شده و باعث نارضایتی افراد می‌شود اما به هرحال روشی است که این روزها باعث درآمدزایی برای برخی شده است.

کسب درآمد از بیت کوین با کدنویسی و طراحی

این روزها بیشتر از هر زمان دیگری کدنویس هایی که در حوزه بیت کوین و بلاک چین  مهارت دارند موردنیاز هستند و این روند کم کم در ایران هم جایگاه خود را پیدا می‌کند.

مشاغل با کلاس کد نویسی در مدل های متفاوت و سطوح درآمدی مختلفی وجود دارند و این دیگر به شما و سابقه کاری و نمونه کارهایی که ارائه می‌دهید بستگی دارد که چقدر درآمد داشته باشید.

بیت کوین قرض بدهید

Bitbond سایتی است که امکان قرض دادن بیت کوین را برای بیت کوین داران فراهم می‌آورد. اینجا شرایطی کمی‌متفاوت است.

درواقع این گزینه کسب درآمد از بیت کوین بیشتر برای افرادی مفید است که قبلاً مقدار قابل قبولی از بیت کوین داشته باشند.

این مدل کار کردن با بیت کوین ریسک هایی ازجمله از دست رفتن دارایی و نبود سازمان قانونی برای پیگیری ضمانت وام و ضرر ناشی از نوسانات قیمت را به همراه دارد.

ماینینگ بیت کوین

در سال های اولیه ظهور بیت کوین، ماینینگ بسیار کم هزینه بود و به سادگی و سهولت انجام می‌شد. همان زمان هزاران بیت کوین نصیب ماینرها شد.

اما اکثر آنها اصلاً تصور نمی‌کردند روزی قیمت بیت کوین به بیشتر از 10000 دلار برسد درنتیجه بخشی زیادی از موجودی بیت کوینشان را خرج کردند.

امروز اما ماینرها ارزش بیت کوین را به خوبی می‌دانند و همین باعث شده که فرایند ماینینگ به سادگی گذشته نباشد و به یک فرایند هزینه بر و زمان بر تبدیل شود.

اما به هر روی یک از راه های کسب درآمد از بیت کوین همین ماینینگ یا استخراج بیت کوین است.

نکته مهم این است که برای استفاده از این روش کسب درآمد باید مقداری سرمایه اولیه داشته باشید.

بیت کوین: سه تاش 161 میلیون تومان! 

قیمت هر بیت کوین امروز (زمان نگارش این پست) معادل 11949 دلار است. ممکن است فردا سیر صعودی داشته باشد و نرخ بازگشت سرمایه گذاری آن در طول این ماه نسبت به ماه گذشته بیشتر باشد.

این ها جملات آشنایی هستند که از معامله گران بیت کوین زیاد می‌شنویم. یکی دیگر از راه های کسب درآمد از بیت کوین دادوستد یا ترید (Trade) است.

تریدرها باید دانش وسیعی از تغییرات بازار، انواع نمودارهای قیمت و تکنیک های پیش بینی داشته باشند و چون دادوستد بیت کوین به نظر سودآورتر از سایر روش هایی است که در اینجا معرفی کردیم ویژگی های دیگری همچون پیگیری اخبار بیت کوین مخصوصاً در خبرگزاری های خارجی، شناخت روندهای بازار و داشتن هوش اقتصادی برای یک تریدر اجباری هستند. 

جمع بندی

در این نوشتار سعی کردیم از بهترین روش های کسب درآمد از بیت کوین برای شما بگوییم. هرچند این ها تنها روش های موجود نیستند اما از قبل آزموده شده و معتبرند.

همان طور که در طول این نوشته هم گفتیم کسب بیت کوین رایگان تقریباً غیرممکن است. بنابراین اگر بیت کوین می‌خواهید باید توان علمی‌خود را تقویت کنید و در کنار آن از صرف زمان و انرژی واهمه ای نداشته باشید. ما برای شما والت های پر از بیت کوین آرزومندیم.

5 روند بلاک چین در سال 2019 برای علاقه مندان به این فناوری
علاقه مندان به بلاک چین در سال میلادی گذشته شاهد سقوط سنگین ارزش بیت کوین بودند.