0

ورزش و سلامتی

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید ورزش و سلامتی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

0

هر انچه که باید درباره رنگ مو بدانید

رنگ مو یکی از مهم ترین واصلی ترین ابزار هایی است که از زمان های قدیم تا به امروز برای ایجاد تنوع و زیبایی چهره ، هم برای بانوان و هم برای آقایان استفاده می شود. امروزه رنگ های شیمیایی با طیف های مختلف  تیره تا روشن ، در رنگ بندی گوناگون، دربازار موجود اند که گاهی این تنوع ، انتخاب را برایمان سخت می کند .

نکته ای که باید در انتخاب رنگ مو به یاد داشته باشید، تناسبی است که باید بین اندام، رنگ پوست، رنگ چشم و کوتاهی و بلندی مو خود برقرار کنید. در واقع انتخاب یک رنگ مو شایسته، به این فاکتور ها مرتبط است و بدون در نظر گرفتن آن، مو های رنگ شده شما، جذابیت لازم را نخواهد داشت. رنگ مو زنانه نسکافه ای، کاراملی، عسلی و مشکی، از جمله رنگ های مو محبوب در میان بانوان جوان است که در طراحی استایل سلبریتی ها نیز شاهد هستیم.

نکات مهم در رنگ کردن مو

 • رنگ چشم و پوست شما، تاثیر زیادی در انتخاب گزینه نهایی برای هایلایت یا دکلره دارد. پس بهتر است همیشه پیش از این فرآیند ها، نگاهی به چشم و پوست خود داشته باشید. چرا که محصولات مختلف، دارای تناژ های گوناگون بوده و باید تناسب خوبی با پوست و رنگ چشم داشته باشند. اگر پوست سفیدی دارید، حتما از تنالیته های روشن برای رنگ زدن استفاده کنید تا زیبایی چهره چند برابر شود.
 • همواره پیش از این کار، تن پوست خود را بدست آورده و از مشاور بهره بگیرید.
 • اگر رگ مچ دست شما سبز است، پوست گرمی دارید و اگر آبی است، پوست شما سرد است. بلوند و روشن برای این افراد مناسب تر به نظر می رسند.
 • اگر پوست روشن و چشم عسلی دارید، گزینه پیشنهادی به شما می تواند محصول بلوطی و قهوه ای طلایی باشد. اگر  می خواهید شاهد تنوع در رنگ بندی مو خود باشید، بهتر است اول آن را قهوه ای کرده و سپس آن را هایلایت روشن بزنید.
 • اگر پوست روشن و رنگ چشم قهوه ای دارید، حتما از محصولات طبیعی استفاده کنید. رنگ قهوه ای با هایلایت های ضعیف برای این افراد توصیه می شود. البته رنگ های سرد نیز برای این افراد مطلوب به نظر  می رسد.
 • اگر پوست روشن دارید، از رنگ های بلوند طلایی روشن استفاده کنید که ترکیب فوق العاده ای به چهره شما می دهد.
 • اگر تمایل زیادی به استفاده از رنگ موهای قهوه ای کمرنگ ندارید، از قهوه ای حنایی استفاده کنید.
 • پایه رنگ مو شما اهمیت زیادی در رنگ کردن و هایلایت دارد. مخصوصا اگر قصد رنگ کردن مو سفید دارید که اهمیت بیش تری پیدا می کند. اگر مو شما پایه ۶ است، باید مو خود را با رنگ شماره ۶ رنگ کنید.
 • همواره برای رنگ کردن مو های سفید، از رنگ مو غلیظ استفاده کنید و اکسیدان شش درصد.
 • رنگ زدن جلو سر که سفید شده است، دقت بیش تری نیاز دارد چون معمولا بخش جلویی سر مردان، بیش تر از مناطق دیگر سفید می شود.
 • اگر یک چهارم تار مو شما سفید شده است، از بیست و پنج درصد رنگ اصلی به همراه هفتاد و پنج درصد رنگ مو فانتزی برای مو هایی که سفید شده است استفاده کنید.
 • اگر برای رنگ آمیزی تار ها از محصولات فانتزی استفاده کردید، برای پایدار سازی می بایست هفت تا ده روز  پس از آن، آن ها را رنگساژ کنید تا رنگ ثابت شود. اما پس از دو هفته، رنگساژ جواب نمی دهد.
 • بهترین برند برای رنگ آمیزی مو، محصولی است که شفافیت و تازگی را روی تار ها نشان دهد و نیاز به رنگ آمیزی مکرر نباشد.
 • اگر نیمی از تار مو شما سفید شده است، از پنجاه درصد رنگ اصلی و پنجاه درصد رنگ فانتزی استفاده کنید.
 • اگر بیش از هفتاد درصد تار مو های شما سفید شده است، از هفتاد و پنج درصد رنگ اصلی به همراه بیست و پنج درصد رنگ فانتزی به عنوان رنگ مو برای کاهش سفیدی مو استفاده کنید.
 • رنگ موهای طبیعی و  زیتونی برای رنگ کردن تار مو های سفید مردانه توصیه  می شود.
 • اگر مو سفید زیادی دارید، همواره پیش از رنگ آمیزی، ۱۰ دقیقه سر خود را با اکسیدان ماساژ دهید سپس از رنگ مو دائمی برای پوشاندن سفیدی استفاده کنید. معمولا نمره۴ و ۵ از گروه N، ترکیب بهتری  را به ارمغان می آورد.
 • استفاده از شامپو شیمیایی برای رنگ کردن مو هایی که بیش از  بیست درصد سفید شده است، وصیه  می شود.
 • توجه کنید که شامپو های شیمیایی، دکلره قوی بوده و از قسمت ریشه تا نوک مو ها را رنگ میکند و نباید این فرآیند بیش از بیست دقیقه به طول انجامد.

در سال های اخیر برای کسانی که حوصله کوتاه کردن مو را ندارند و همواره علاقمند به تنوع در استایل خود هستند، توصیه می شود که از هایلایت مو استفاده کنند که تنوع زیادی دارد. در هایلایت مو نیز هم چون رنگ کردن، باید به رنگ مو پایه طبیعی خود توجه کنید. هلایلایت باید متناسب با رنگ مو اولیه باشد تا تغییر زیادی در چهره ایجاد نکند. هایلایت بنفش با رنگ مو مشکی و بلوند و هایلایت های هلویی و بنفش، از جمله روش هایی برای داشتن مو های زیبا و خوش رنگ است.

رنگ روی کاتالوگ ها با آن چه شما در ذهن دارید که به محض اجرا روی تار ها مو شما شکل بگیرد، خیلی تفاوت دارد. رنگ های روی کاتالوگ ها و جعبه ها ، همه تار های مو دکلره شده بوده و انتظار نداشته باشید که تار مو شما با پایه رنگ متفاوت با مدلی که روی کاتالوگ وجود دارد، تشابه رنگ قطعی داشته  باشد. بنابراین اگر همان تناژ رنگ مد نظر شما است باید چند مرحله دکلره شدن حرفه ای را انجام دهید. اگر مو های شما تار سفید زیادی دارد، رفله  رنگی که انتخاب می کنند نزدیک به رنگ مورد نظر کاتالوگ است.

با پایه های رنگی آشنا شوید

رنگ ها، پایه های ده گانه دارند. عمق رنگ در واقع همان پایه رنگ است که برای رنگ آمیزی باید به ان توجه کرد. تن مو، سایه ای است که روی تار مو شما منعکس می شود و تیرگی و روشنی را مشخص می کند. این پایه رنگی از تیره  به روشن عبارتند از :‌

مشکی که تیره ترین رنگ است- قهوه ای تیره – قهوه ای متوسط – قهوه ای روشن – قهوه  های بسیار روشن – بلوند تیره – بلوند نیمه روشن – بلوند روشن – بلوند بسیار روشن – بلوند بسیار روشن پلاتینه.

در خواندن پایه رنگ روی کاتالوگ  و جعبه ها به این موضوع توجه کنید که اسم شماره رنگ، سمت راست  ممیز و پایه رنگی، سمت چپ قرار می گیرد. مثلا A۶ بلوند تیره  خاکستری  است.

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!