0

ورزش و سلامتی

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید ورزش و سلامتی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

کاشت مو ، کاشت ابرو

تصویر پروفایل
محسن

  • کاشت مو

مانند سلامتی و جوانی ، موهای ما نیاز به مراقبت و مواظب دارد. برای بسیاری از افراد ،کاشت مومی تواند به بازگرداندن آنچه که از دست داده اند مانند یک موی کامل یا حداقل کاملتر باشد.

اگر نازک شدن یا طاس شدن سر و موهایتان واقعا شما را آزار می دهد ، کاشت مو می تواند یکی از راه هایی باشد که اعتماد به نفس از دست رفته شما را با ظاهری بهتر و زیباتر بازگرداند . اما ابتدا باید با پزشک خود در مورد آنچه که از کاشت مو انتظار دارید در طول و بعد از عمل جراحی صحبت کنید. 

کاشت مو چیست ؟

کاشت مودر واقع یک عمل جراحی است که طی آن موهای با ضخامت و ریشه قوی تر جایگزین موهای نواحی از دست رفته میشود.

کاشت مو یا پیوند موبا روش های مختلفی صورت میگیرد که تفاوت روش های کاشت مو در نحوه برداشت و قرار دادن موها در نواحی کم پشت و دچار طاسی شده میباشد.

کاشت مو در یک تعریف کلی به برداشت موهای با ریشه قوی تر از نواحی همچون پشت گوش و پشت سر و انتقال فولیکول های مو به نواحی دچار طاسی شده را کاشت مو گویند.

شما معمولا این عمل (پیوند مو) را در مطب پزشک انجام می دهید. ابتدا جراح پوست سر شما را تمیز می کند و دارو را تزریق می کند تا پشت سر شما بی حس شود. پزشک شما یکی از دو روش برای پیوند را انتخاب می کند: عمل جراحی نوار واحد فولیکول (FUSS) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE) .

روش های دیگر کاشت مو:

  • کاشت مو به روش FIT:

در روش FIT، موهای پشت سر بیمار توسط تیم جراحی کاملا تراشیده شده

و سپس فولیکولهای مو به صورت دانه دانه برداشته می شود.

و در یک شرایط کاملا نرمال برای زنده نگهداشتن آن فولیکول های آماده به تزریق باید نگهداری شود.

باید بدانید ناحیه تراشیده شده بهبود خواهد یافت و تنها نقطه های کوچکی هستند

که موهای موجود شما را پوشش می دهند.

  • کاشت مو به روش FUT:

درکاشت مو به روش FUT، یک نوار مو از سر برداشته شده و این نوار توسط پزشک جراح،

به گرافت های کوچک تر شامل فولیکول های مو تقسیم می شود.

هزینه کاشت مو به روش FUT کمتر از روش FUE است و در زمان کمتری انجام می شود.

اما در این روش اسکار باقی می ماند و ممکن است پوست سر، پوسته پوسته شود.

  • کاشت ابرو

به طور سنتی ، درمان ابروهای نازک یا پراکنده از گذشته تا بحال ، تکیه بر محصولات آرایش برای "پر کردن" موهای ابرو است. از این رو ، راه حل دایمی برای رفع این مشکل نیز وحود دارد :کاشت ابرو.

پیوند ابروتوسط جراح زیبایی یا پلاستیک با انتقال موهای خود انجام می شود.

اگرچه این روش یک روش خوب و بی نقص و درست بنظر می آید ، ولی باید جنبه های مختلف این روش را در نظر بگیرید ، از هزینه گرفته تا خطرات و عوارض جانبی. خواندن را ادامه دهید تا یاد بگیرید که ازپیوند ابروچه انتظاری دارید و چگونه می توان تشخیص داد که آیا این عمل برای شما مناسب است یا خیر.

روش های کاشت ابرو

  • کاشت ابرو به روش FUE:

روش کاشت FUE بیشتر برای افراد و کسانی استفاده میشود ، که کمتر باعث ریزش مو و طاسی شده اند و نیاز به کاشت به صورت تک به تک و تعداد کمتر مو نسبت به روش FUG که بیشتر به صورت دسته جمعی و برداشت یه بخش از پوست سر میباشد، دارند.

  • کاشت ابرو به روش FUG:

در روش کاشت و مو به روش FUG که بیشتر در مواردی استفاده میشود ، که افراد دچار طاسی زیاد و نیاز به کاشت بیشتری در ناحیه مربوطه دارند استفاده میشود.

که کاشت به صورت دسته ای و به صورت خطی از محل مورد نظر برداشت و در نهایت کاشته میشود.

در واقع دلیل اصلی تفاوت این دو روش در نحوه برداشت مو از محل اهدا کننده میباشد.

  • ترمیم مو

ریزش مو ، زنان و مردان زیادی را در دنیا درگیر کرده است.ترمیم مو، یکی از بهترین گزینه ها برای درمان ریزش مو و کم پشتی موی سر است. انتخاب بهترین کلینیک برای ترمیم وکاشت مو، اولین قدم برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب است. روش ترمیم، روشی نوین و بدون جراحی برای بازگرداندن موهای ریخته شده سر است.

طاسی یا کچلی همواره یکی از دغدغه های همراه بشر بوده است. از حدود ۵۰۰۰ سال پیش تا کنون، همچنان جستجو در پی یافتن راهی برای رفع معضل طاسی سر وجود دارد. در عصر حاضر درمان های مختلفی از قبیل روش های دارویی و جراحی برای جلوگیری از ریزش مو پدید آمده است که در موارد حتی درمان قطعی و دائمی طاسی نیز وجود دارد. پیش از انتخاب هر روش درمان، باید علل ریزش مو بررسی شود. زمانی دچار مشکل ریزش مو هستیم و نیاز بهتقویت مو و یا ترمیم داریم که سرعت ریزش موهایمان از سرعت رویش موهایمان بیشتر باشد.

 باید بدانیم روزانه از ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تار موی موجود در سر ۵۰ الی ۱۰۰ عدد مو به صورت طبیعی می ریزند و ۸۰ درصد موها در حال رشد هستند.

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!