0

کشاورزی و دام وطیور وآبزیان و صنایع وابسته

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید کشاورزی و دام و طیور و آبزیان و صنایع وابسته گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

1

گل انگیزی در درخت پسته چگونه است؟

تصویر پروفایل
tneda

پسته گیاهی دو پایه است و گلهای نر و ماده آن بطور مجزا بر روی درختان ظاهر می شود . گل آذین آن خو شه مرکب و بصورت جانبی بر روی شاخه های یکساله ظاهر می شود . اختصاصی شدن وانگیزش گل ، در سال قبل از گلدهی و بر روی شاخه های ظهور یافته فصل جاری انجام می شود. جوانه های گل بزرگتر از جوانه های رویشی و نوک آنها دارای تحدّ ب بیشتری است که این اختلاف در فصل زمستان قابل تشخیص می باشد .

گلدهی درختان پسته 

گل ماده همانند گل نر خوشه ای می باشد ، با این تفاوت که شکل قرار گرفتن گلها بر روی خوشه بصورت منفرد و با فاصله از یکدیگر است . گلهای ماده ابتدا به رنگ سبز هستند که این رنگ را تا دو روز حفظ می کنند . اگر در این فاصله دانه های گرده به آنها نرسد و عمل لقاح انجام نگیرد ، رنگ کلاله سرشاخه ای آن به قرمز مایل به قهوه ای تغییر می کند . سپس کلاله خشک شده و می ریزد .

در صورت تلقیح ، خوشه های گل ماده شروع به رشد کرده و دانه های آن به تدریج بزرگ می شوند . پوست نرم خارجی دانه ها در حین رشد ، رنگهای سبز و صورتی آمیخته به زرد و بنفش کم رنگ به خود می گیرد .

گلدهی درختان پسته

تصویر پروفایل
انصراف
1 پاسخ
0
تصویر پروفایل
gharchfarm
بهترین پاسخ

\\ش\ر\ک\ت\ \س\پ\ی\د\ \م\ز\ر\ع\ه\\ \ا\ر\ا\ئ\ه\ \د\ه\ن\د\ه\ \م\ح\ص\و\ل\ا\ت\ \و\ \خ\د\م\ا\ت\ \ت\و\ل\ی\د\ \و\ \پ\ر\و\ر\ش\ \ق\ا\ر\چ\:\\

\
\\

\س\ا\خ\ت\ \و\ \ف\ر\و\ش\ \ک\م\پ\و\س\ت\ \ق\ا\ر\چ\\&nbsp\;\\\

\&nbsp\;\ت\و\ل\ی\د\ \و\ \ف\ر\و\ش\ \خ\ا\ک\ \پ\و\ش\ش\ی\ \ب\ر\ا\ی\ \ک\ش\ا\و\ر\ز\ی\\

\&nbsp\;\\\م\ش\ا\و\ر\ه\ \و\ \آ\م\و\ز\ش\ \پ\ر\و\ر\ش\ \ق\ا\ر\چ\\&nbsp\;\\

\ر\ا\ه\ \ا\ن\د\ا\ز\ی\ \س\ا\ل\ن\ \پ\ر\و\ر\ش\ \ق\ا\ر\چ\ \ز\ی\ر\ \ن\ظ\ر\ \م\ت\خ\ص\ص\ی\ن\ \و\ \مهندسین شرکت سپید مزرعه برای


اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:


۰۵۱۵۵۲۶۲۳۹۳


gharchfarm.com


اینستاگرام شرکت:sepid mazraee

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!