0

کامپیوتر و فناوری اطلاعات

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید کامپیوتر و فناوری اطلاعات گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

0

ایا با قیمت سئو و هزینه ای که باید پرداخت کنید، آشنا هستید؟

تصویر پروفایل
naz i

زمانیکه این سوال پرسیده می شود قیمت سئو سایت چکونه محاسبه می شود، مطمئنا شما منتظر قیمت خواهید بود اما جوابی که به شما داده می شود این است، ” بستگی دارد”. که با شنیدن چنین جوابی ناراحت می شوید. اما حقیقت این است که قیمت خدمات سئو به فاکتورهایی بستگی دارد. البته خیلی از افراد بعد از شنیدن عبارت “بستگی دارد”، با شرکت های دیگری هم صحبت می کنند تا ببینند نظر آن ها در مورد این سوال چه می باشد.

همانطور که می دانید، رساندن یک سایت به صفحه اول گوگل میتواند کسب و کار شما را چه بصورت آنلاین باشد  و چه بصورت آفلاین، از این رو به آن رو کند!

بله این قدرت گوگل و جستجو های پیشرفته آن است!

اما برای اینکه به صفحه اول گوگل بیایید چقدر باید هزینه کنید؟!

این سوالی است که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ دهیم تا قبل از انجام پروژه سئو، هزینه دستتان باشد.

راهکارهای سئو و بهترین تکنیک های سئو در سال 2019خب بپردازیم به مواردی که در بالا گفتیم:

هزینه سئو (SEO)

انجام بهینه سازی سایت به صورت های مختلفی انجام میشود. بطور مثال بعضی از افراد و کسب و کار ها از قبل کلماتی را برای کسب و کارشان انتخاب کرده اند و قصد دارند بر روی آن کلمات، بهینه سازی سایت یا همان سئو را انجام دهند و به صفحه اول گوگل بیایند.

اما چرا بعضی از کسب و کار ها تمرکز بر روی یک کلمه خاص دارند؟

با توجه به استراتژی های یک کسب و کار، این هدف می تواند مختلف باشد، مثلا\ً در فروشگاه های اینترنتی، زمانی که سایتی در کلمات بزرگ مانند خرید گوشی موبایل، قیمت گوشی موبایل و… بالا می آید، صاحبان سایت می توانند با تامین کننده های بزرگ صحبت کنند و با توجه به جایگاه سایتشان از آن ها آفر های ویژه قیمتی بگیرند.

در بعضی مواقع کسب و کار ها تمایل دارند با کلماتی که اکثر رقبا در آن بالا هستند یا کلمات دیگری که وابسته به بیزینس آن ها است، به تراکم کلمات کلیدی بپردازند. با آنالیز چنین کلماتی متوجه می شوند که کدام کلمه کلیدی، بیشترین و کدام یک کمترین جستجو توسط کاربران در سطح اینترنت را دارا هستند. آن ها در این حالت سعی می کنند که با بهینه سازی روی چنین کلماتی، سایت خود را در نتایج گوگل به صفحه اول برسانند.

استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت بسته های سئویی می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۹۰۹۲۴۸ تماس بگیرید.

و یا با ارسال تیکت، می توانید نوع بسته سئویی خود را که در تعرفه سئو آورده شده است، مشخص نمایید.

هزینه سئو کلمات کلیدی مختلف

اگر شما استراتژی اولی که در بالا گفتیم را برای سئو سایتتان در نظر گرفته اید، در این حالت باید هزینه سئو کلمات کلیدی مختلف را بدانید. قیمت کلمات کلیدی سئو با توجه به معیار های زیر مشخص میشود:

طول کلمه:هرچه طول کلمه ای که انتخاب می کنید کوتاه تر باشد، هزینه ی سئو آن کلمه هم بیشتر می شود.

 مثلا\ً: قیمت خرید قاب موبایل، از قیمت خرید قاب موبایل اورجینال آیفون X، از نظر سئو بیشتر است.

سایت های رقیب:بعد از انتخاب کلمه کلیدی، باید ببینید که چه سایت هایی با شما در رقابت هستند. این مورد، دومین پارامتر مهم SEO Price کلمات کلیدی است.

 بطور مثال: در کلمه ی خرید موبایل، شما باید با سایت های بزرگی مانند digikala، mobile.ir و… رقابت کنید، در اینجا کار سئوکار ها سخت تر است، به همین دلیل هزینه این کلمات از کلمات طولانی تر، بیشتر می شود.

رتبه سایت شما در کلمه مورد نظر:قیمت انجام سئو سایت با توجه به کلمه ای که انتخاب کردید، باید بررسی شود که با آن کلمه، دارای رتبه در گوگل هستید یا خیر.

 منظور از اینکه رتبه داشته باشید این است که در نتایج جستجو، از صفحه اول تا دهم نتایج گوگل، سایت شما نمایش داده شود. در صورتی که در نتایج باشید هزینه انجام سئو کاهش پیدا می کند، زیرا سایت شما نزد گوگل دارای اعتبار است.

آیا هزینه سئو کلمات کلیدی به صرفه است؟

ما به کسب و کار ها این نوع از سئو را پیشنهاد نمی کنیم، البته اینکه شما کلمات کلیدی خاصی را به سئوکار ها بدهید و از آن ها بخواهید در این کلمات شما را به صفحه اول گوگل برسانند، برای سئوکار ها بسیار ساده تر است.

اما ممکن است شما فکر کنید که کلمه ای مثل خرید گوشی خیلی ورودی به شما می دهد، در صورتی که بعد از انجام سئو و صرف هزینه، متوجه شوید که بیشتر مردم، از نظر سئویی کلمه ی خرید گوشی موبایل آیفون را جستجو می کنند!

پس اگر سئو کلمه کلیدی خاص خوب نیست، چه چیزی جایگزین آن کنیم؟ در ادامه مقاله همراه ماباشید

هزینه بهینه سازی کلی سایت

در روش بهینه سازی یا همان سئو کلی سایت، سئوکار یا شرکت خدمات سئو، از شما مبلغی را دریافت می کند و سایت شما را بطور کامل بهینه سازی می نماید.

ممکن است در این روش سایت شما برروی کلمات کلیدی خاصی سئو نشود اما در این مدل سئو، سایت بصورت کامل قدرت می گیرد و بعد از مدتی می تواند برروی کلمات کلیدی سخت هم بالا بیاید.

در این روش هزینه سئو شما بر اساس معیار های زیر محاسبه میشود:

حجم صفحات سایت شما:هرچه تعداد صفحات سایت شما بیشتر باشد، در این حالت فرآیند سئو سایت شما گسترده تر می شود و مشخصا\ً مبلغ سئو سایت شما هم بالاتر می رود.

البته اینطور نیست که اگر سایتی ۱۰۰ صفحه داشته باشد، هزینه بهینه سازی سایتش مثلا\ً ۲ میلیون تومان می شود و سایتی که ۱۰۰۰ صفحه دارد ۲۰ میلیون تومان! البته تعداد صفحات اصلی سایت شما هر چقدر باشد بر قیمت بهینه سازی سایت شما تاثیر میگذارد.

سایت شما با چه CMS ای ساخته شده:قیمت سئو سایت می تواند بسته به نوع سیستم های تولید محتوا (CMS) مثلا وردپرس، دروپال، جوملا و غیره، متفاوت تر باشد. دلیل اختلاف هزینه در سی ام اس های مختلف این است که بعضی از این سیستم ها از نظر کد نویسی بسیار درست و بهینه ساخته شده اند و بعضی دیگر نه، که میتواند بر هزینه های سئو تاثیر زیادی داشته باشد.

مدت زمان انجام سئو:فرآیند سئو سایت شما هرچه طولانی تر شود هزینه، کاهش پیدا می کند. اگر شما بخواهید سایتی را در زمان ۶ ماه بهینه سازی نمایید، بسیار راحت تر است تا اینکه بخواهید در مدت زمان ۳ ماه بهینه کنید. هر چه زمان سئو بیشتر شود هزینه کاهش پیدا می کند.

البته این کاهش قیمت تا یک جایی انجام می شود و اینطور نیست که مثلا\ً به سئوکار بگویید سایت را در مدت ۲ سال انجام بدهد، آن هم بصورت رایگان

قیمت سئو کلی سایت به صرفه است؟

این روش برای کسب و کار هایی که تازه وارد فضای کاری آنلاین شده اند و سایتشان تازه تاسیس شده است، به صرفه تر است.

حالا چرا؟

بطور مثال شما ماهیانه مبلغی بین ۱- ۳ میلیون تومان هزینه می کنید و خیالتان از بابت بهینه سازی (SEO) سایتتان راحت است.

عموما هزینه سئو کلی سایت به موارد زیر بستگی دارد:

قیمت سئو داخلی

یکی از موارد مهمی که باید به هنگام سئو سایت، مدنظر داشته باشیم، سئو داخلی است. در درجه اول، قیمت بهینه سازی سایت بر اساس on-page seo محاسبه می گردد. از جمله مواردی که باید در سئو داخلی بررسی شود، می توان به متا تگ ها، سرعت سایت، حجم صفحات و غیره اشاره کرد، قیمت سئو داخلی سایت از ۴۰۰هزار تومان تا یک میلیون تومان بسته به نوع سایت، کلمات کلیدی و تکنیکالی، می تواند متغیر باشد.

هزینه سئو خارجی

بعد از بررسی سئو داخلی، نوبت به سئو خارجی یا همان off-page seo می رسد. منظور از سئو خارجی، ساخت لینک های خارجی، رپورتاژ و حتی اشتراک محتوا در سایت های دیگر است. بسیاری از شرکت ها، بعد از بررسی سایت، به کارفرماها قیمت سئو خارجی را بر اساس پارامترهای گفته شده، اعلام می کنند.

نکته مهم

از مهمترین مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، فعالیت در شبکه های اجتماعی است. هیچگاه سیگنال هایی که از سمت social می آیند را نادیده نگیرید. این مورد هم دارای قیمت سئو و بهینه سازی متفاوت می باشد.

قیمت پروژه سئو

این بخش بیشتر برای سئوکار ها گفته می شود، در صورتی که شما به دنبال انجام خدمات سئو هستید موارد پایین تر را دنبال نمایید.

زمانی که شرکت خدمات سئو یا سئوکاری، پروژه سئو سایتی را قبول می کند، باید یک سایت را از صفر تا صد بهینه سازی کند، در این حالت، عموم سئوکارها بعد از آنالیز و بررسی سایت و همچنین بررسی رقبای آن، با استراتژی های قوی در حوزه های محتلف مانند تولید محتوا، سئو داخلی، سئو خارجی، تکنیکال و دیگر موارد سعی در بهینه سازی و بهبود آن سایت بر می آیند.

با این حال، قیمت یک پروژه سئو با توجه به اینکه حوزه ی فعالیت سایت چیست و رقیبان سایت چه کسانی هستند، همچنین میزان گستردگی سایت چقدر است، آیا سایت بهینه شده است یا خیر، با چه کلماتی بالا است و غیره، می تواند مختلف می باشد.

منبع:https://wikidemy.ir/seo-price/

تصویر پروفایل
انصراف
3 پاسخ ها
0
تصویر پروفایل
behzadiaan
بهترین پاسخ

یکی از مهمترین شرایط رشد این روز های کسب و کار های اینترنتی ، توجه صحیح به شبکه های اجتماعی و به ویژه شبکه اینستاگرام است . اینستاگرام به خودی خود و عدم توجه به ترفند های مدیریت اینستاگرام نمی تواند ضامن رشد شما در این شبکه های اجتماعی باشد. مدیر اینستاگرام باید استراتژی های اینستاگرام را بشناسد. روند فروش و خط دهی به تبلیغات را به صورت صحیح انجام دهد تا مجموعه رشد کافی را داشته باشد . برنامه مدیریت اینستاگرام باید از قبل آماده شود و برای مشکلات پیش رو راه حل از قبل آماده کنند.حقوق مدیر پیج اینستاگرام بر اساس فعالیت ها متفاوت می باشد و متاثر از سختی کار می باشد. اصطلاحات تخصصی در مدیریت پیج اینستاگرام شامل پیدا کردن موضوعات مناسب محتوایی ، پیدا کردن کلمات کلیدی هشتگ ، پاسخ گویی کامنت و دایرکت می باشد. با توجه قابلیت های اینستاگرام مدیریت پیج اینستاگرام توسط چند نفر هم امکان پذیر می باشد. تولید محتوا در اینستاگرام از مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام می باشد

http://rnovin.com/instagram

شغل مدیر پیج اینستاگرام یکی از مشاغلی هست که بتازگی در ایران به عنوان یک شغل به آن اشاره می شود . چگونه ادمین پیج اینستاگرام شویم ؟ این یکی از مهم ترین سوالاتی می باشد که توسط کاربران در مواجهه با این موضوع با آن برخورد خواهند کرد. یک ادمین باید نیاز های مدیریت پیج اینستاگرام بشناسد. راه های کسب درآمد از تولید محتوا اینستاگرام را به خوبی آنجام دهد.آمادگی برای قرارداد مدیریت پیج اینستاگرام را با شرکت های مختلف را داشته باشد و نمونه از این قرار داد را آماده کرده و برای مشتریان خود ارسال کند.مدیر اینستا یکی از بهترین شغل های دورکاری در زمان بحران کرونا می باشد . \راه نوین 

تصویر پروفایل
انصراف
0
تصویر پروفایل
busi
بهترین پاسخ

\http://diarylan.com/responsive-and-active-website-diarylan-com/

تصویر پروفایل
انصراف
0
بهترین پاسخ

من خودم سئوکارم و مدیریت سایت های مختلف را انجام می دهم بستگی به شرایط مختلف و سابقه سایت داره مثلا دوتا سایت در یک حوزه به یک سئو کار پیشنهاد داده میشه اون سایتی که سن دامنه ان بیشتره اون سایت هزینه اش از این یکی سایت در قیمت گذاری کمتر هست برای \هزینه مدیریت سایت دنبال اونی که هزینه پایین میگیره به هیچ وجه نباشید.

1 نظر
تصویر پروفایل
انصراف
تصویر پروفایل
shootingstars
-

کاملا موافق هستم.

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!