0

اجتماعی

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید اجتماعی گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

0

آمادگی عمومی برای برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی/ همه می‌آییم

تصویر پروفایل
tneda

 آمادگی عمومی برای برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی/ همه می‌آییم

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در حالیکه کمتر از 24 ساعت به جشن تولد چهل سالگی انقلاب اسلامی زمان باقی مانده است، موجی از تحرکات مجازی و حقیقی مبنی بر دعوت از حضور در این جشن تولد به راه افتاده است.

در کنار احزاب، تشکل‌ها و ارگان‌هایی که به صورت رسمی اقدام به دعوت از مردم در این جشن بزرگ کرده‌اند، کاربران فضای مجازی نیز با راه‌اندازی کمپین‌های مختلف و هشتگ‌های مناسبتی برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

فَاستَقِم کَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَکَ وَلا تَطغَوا، إِنَّهُ بِما تَعمَلونَ بَصیرٌ

تاریخ، همیشه فراز و فرود تمدن‌ها را معیار اصالت فرهنگ‌ها ارزیابی کرده است و کلماتی، چون استقامت، پایداری و عزت رمزواژه‌هایی جدانشدنی در توصیف شرافت و بزرگی تمدن و فرهنگ یک ملت برشمرده است و ایران اسلامی در چهلمین سالگشت انفجار نور در حالی به جشن و سرور می‌نشیند که علاوه بر اضمحلال مزدوری دست نشانده در سرزمین دلاورمردان، لرزه بر جان فراعنه زمانه انداخته است؛ چراکه هرکجا نسیم دل انگیز و روح‌افزای انقلاب اسلامی وزیدن گرفت، درختان استواری، غرق شکوفه‌های خوشبوی استقلال و سرافرازی شد.

امروز که شاهد رشد و بلوغ درخت تناور انقلاب اسلامی هستیم، بیشتر باورداریم که هر برگ از این درخت سرسبز، حاصل خون هزاران شهید و جانفشانی صد‌ها هزار ایثارگر است که استقلال، عزت و سربلندی را برای این ملت به ارمغان آورده است.

اکنون که جبهه سیاه استکبار به سرکردگی آمریکای جهانخوار در همه صحنه‌ها در مقابل مقاومت و ایستادگی ملت بصیر ایران اسلامی زانو زده و همه آرزو‌های شوم خود را بر باد رفته می‌بیند، در اقدامی مذبوحانه درصدد است با ابزار رنگ باخته تحریم و گروگان گرفتن معیشت مردم در سایه بی‌تدبیری برخی از مسئولان، مقاومت چهل ساله آن‌ها را درهم بشکند و به زعم خود ملت بزرگ ایران را نسبت به گذشته خود پشیمان سازد، اما این بار هم همچون گذشته ملت غیور و تاریخ‌ساز ایران اسلامی با حضور شکوهمند خود خواب‌های آشفته دشمنان این مرز و بوم را با نابودی آنان تعبیر خواهد کرد و نشان خواهد داد در چهل سالگی انقلاب خود، ذره‌ای از آرمان‌های امام خمینی (ره) آن پیر فرزانه عقب نشینی نخواهد کرد.

شورای نگهبان ضمن قدردانی از ایستادگی و مقاومت چهل ساله ملت فهیم و نجیب ایران پای آرمان‌های انقلاب اسلامی با وجود همه کاستی‌ها، از آحاد ملت برای حضور باشکوه در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن دعوت بعمل می‌آورد، تا تاریخ‌نگاران بنویسند که هرکس در راه آرمان‌های الهی استقامت ورزید، قطعا مزه شیرین پیروزی را خواهد چشید.

بیانیه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند ۲۲ بهمن

در آغاز پنجمین دهه‌ی انقلاب اسلامی و در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب، حضور آحاد مختلف مردم برای به تصویر کشیدن شکوه و عظمت مبارزه با استعمار، پیامی روشن برای جهانیان دارد. بیست و دوم بهمن ماه ۵۷ یادآور مطالبه‌ی استقلال در مقابل زیاده خواهی بیگانگان است.

یکی از مهمترین خصوصیات انقلاب اسلامی ایران این است که در طول این سال‌ها با وجود راهی دشوار و طولانی، با این همه مزاحمت و این همه معارضه و سیاست‌های برخورد گوناگون با شکل‌های مختلف و از جوانب مختلف، این خط مستقیم در انقلاب مطلقا زاویه پیدا نکرده است، راه راه مستقیمی است که این راه را انقلاب پیش رفته است. انقلابی که با پیروی از رهبر فرزانه و پشتیبانی از ولایت فقیه روح تازگی به خود گرفت و از دست اندازی نابخردان، نامحرمان و بیگانگان مصون ماند.

در طلیعه‌ی روز‌های درخشان فجر از همه چیز شایسته‌تر تکریم شهیدان و خضوع در برابر روح فداکار آنهاست. راهپیمایی بیست‌ودوم بهمن در جهان یک پدیده‌ی بی نظیر است. هیچ کشوری در هیچ مراسمی چنین اجتماعی را در شهر‌های بزرگ و کوچک به خود نمی‌بیند و به یاد ندارد.

بدین منظور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز از آحاد ملت بزرگوار ایران جهت شرکت پرشکوه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت به عمل می‌آورد تا همانند گذشته حضوری پرشور و وحدت آفرین داشته باشند و مشت محکمی بر دهان بدخواهان انقلاب اسلامی بکوبند. راهپیمایی مردم عزیز ایران اسلامی به مناسبت بزرگداشت این روز باشکوه نمادی از اتحاد و اقتدار ملی است.

بیانیه حزب اعتدال و توسعه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

امسال در حالی ایرانیان به استقبال سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، می‌روندکه این رویداد فرخنده مقارن با چهلمین سال بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی است. چهل سال مقاومت و دلاوری در راستای حفظ انقلاب و مولود گران‌بهای آن جمهوری اسلامی، نشان از آن دارد که مردم این دیار همچنان عزم راسخ دارند تا رسیدن به قله نهایی رشد و پیشرفت درتمامی عرصه‌های مادی و معنوی از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی حمایت کنند. در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توجه به نکات زیر همچنان ضروری است.

١- انقلاب اسلامی از همان دوران مبارزه بارژیم پهلوی خاستگاه مردمی قوی داشت. مشارکت کم نظیر مردم در راهپیمایی‌های دوران انقلاب و حضور پررنگ آنان در ۸ سال دفاع مقدس و همچنین شرکت فعال وگسترده مردم خردمند و دانا درعرصه انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و شوراها، نشان از شکل گیری عصرجدیدی درحیات سیاسی ایرانیان داردکه می‌توان از آن تعبیر به «مردمسالاری دینی» یا ایرانی کرد. ملت قهرمان و سرافراز ایران با مشارکت ۵۰ تا۸۰ درصدی خود در عرصه تمامی انتخابات برگزار شده پس از انقلاب، نشان داد همچنان نظام جمهوری اسلامی از مشروعیت و مقبولیت بالایی نزد توده‌های مردم برخورداراست؛ فرصت مغتنمی که می‌بایست قدرآن را دانست. بر همین اساس حزب اعتدال و توسعه معتقد است تمامی جناح‌های سیاسی کشور و دست اندرکاران اجرایی و تقنینی و قضایی، نباید فرصت خدمت به این همه فداکاری و ایثار ملت ایران رافراموش کنند و اندرخم سیاست زدگی، فرصت طلبی و عافیت طلبی، مسؤولیت اساسی خود را فراموش کنند.

۲-مهمترین راهبرد انقلاب اسلامی از همان آغازین روز‌های انقلاب در شعار استراتژیک"استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی"خود را به منصه ظهور رسید. واقعیت این است انقلاب اسلامی توانست با پیروزی خود به ۲۰۰ سال نفوذ و سلطه بیگانه درکشور خاتمه دهد و پس از دو قرن مرکز تصمیم‌گیری را از مسکو، لندن و واشنگتن به تهران منتقل نماید. استقلال سیاسی ایران طی چهل سال گذشته همچون خاری درچشم دشمنان انقلاب و نظام بوده است. عصرجدیدی که ایرانی توانست خود برای خود تصمیم بگیرد. با این وجود همچنان لازم است علاوه برحفظ استقلال سیاسی به عنوان مهمترین دستاورد انقلاب برای رسیدن به خودکفایی درعرصه اقتصاد تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد. هرچند در زمینه‌هایی هم گام‌های جدی برداشته شده است؛ برای مثال رشد ده برابری صادرات غیرنقتی، رشد یازده برابری درفولاد و رشد تولید هجده برابری در صنعت خودروسازی و... همه نشان از استعداد بالای ایرانی در عرصه اقتصاد دارد. لازم به ذکر است حرکت در مسیر خودکفایی به معنای آن نیست که خود را از دستاورد‌های بشری و آخرین تحولات فنآوری بی نیاز بدانیم و تعامل با جهان را فراموش کنیم.

دومین محور از شعار راهبردی انقلاب، موضوع «آزادی» بوده است. در این عرصه لازم به یادآوری است وقتی مردم شریف ایران در چهل سال پیش این نکته را با صدای بلند، اعلام می‌کردند بیش از هرچیز مرادشان آزادی‌های سیاسی بودکه در رژیم قبل به رسمیت شناخته نمی‌شد. بنابر این برهمگان فرض است که این نکته فراموش نگردد. توجه به فصل سوم قانون اساسی تحت عنوان "حقوق ملت"هیچ‌گاه نباید مورد غفلت قرارگیرد. درمورد محور سوم از شعار راهبردی انقلاب، لازم به ذکر است رهبر فقید انقلاب؛ حضرت امام خمینی (ره) بار‌ها تاکید بر این موضوع داشتندکه "میزان رای ملت است" و مقام معظم رهبری همیشه بر حق الناس تاکید کرده‌اند.

٣- حزب اعتدال و توسعه در سالگرد پیروزی انقلاب و در چهل سالگی آن، همچنان اعتقاد دارد نظام جمهوری اسلامی از ظرفیت بالایی برای پاسخگویی به مطالبات مردم برخوردار است. نظامی است ریشه‌دارکه ریشه‌های آن در تاریخ کهن این کشور است و همچنین ریشه در باور‌های اعتقادی این ملت دارد. نظامی نهادینه شده که امروز فراسوی مرز‌های جغرافیایی ایران تاثیرگذاشته و نقش‌آفرینی آن مورد تایید دوست و دشمن است. در این شرایط خطیر بر همگان فرض است که این موقعیت حساس تاریخی مورد غفلت واقع نشود. اصل منافع ملی است.

٤- در پایان حزب اعتدال و توسعه از مردم شریف ایران می‌خواهد همچنان مانند گذشته با حضور گسترده خود در راهپیمایی۲۲ بهمن، پیام مشروعیت و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی را به جهانیان ارسال کند تا بدخواهان و برانداران بدانندکارشان چیزی جز"آب در هاون کوبیدن نیست". این راهپیمایی مظهر اتحاد و انسجام ملی است و همه مردم غیور ایران با شرکت در آن، عظمت این ملت بزرگ را به همگان نمایان خواهند کرد.

بیانیه حزب موتلفه اسلامی به مناسبت چهل سالگرد انقلاب اسلامی ایران

حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن امسال با همه سال‌های گذشته فرق می‌کند، تاکید کرد: دشمن آرزوی نابودی انقلاب را به گور خواهد برد به شرطی که فریاد‌های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس امسال پرهیجان‌تر و پر احساس‌تر از هر سال باشد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

ملت شجاع و قهرمان ایران

انقلاب اسلامی مسیر تاریخ بشر را تغییر داد و به حاکمیت طاغوت در ایران مهر باطل زد. انقلاب، مشروعیت حکومت‌های شرق و غرب عالم را زیر سوال برد و مناسبات قدرت در عصر ما را دچار تحول و دگرگونی ساخت. انقلاب اسلامی افق تمدن جدید را پیش روی بشریت گشود و به مبارزات رهایی بخش و آزادیخواهانه مردم جهان رنگ بوی مذهب و معنویت داد.

امروز ما در برابر دستاورد‌های شگرف انقلاب قرار داریم و اگر قدر منزلت آن را ندانیم از عهده شکر آن بر نخواهیم آمد.

حزب موتلفه اسلامی ضمن گرامیداشت یاد امام (ره)، شهدای انقلاب و تکریم ملت ایران، بخش کوتاهی از دستاورد‌های انقلاب را در آستانه چهل سالگی و ورود به دهه پنجم یادآور می‌شود:

۱- زندگی زیر پرچم الله و رهایی از طاغوت

تجربه ۴۰ ساله انقلاب نشان می‌دهد زندگی زیر پرچم الله، ملت را از گرفتار شدن به استبداد و طاغوت نجات داده است. ولایت فقیه که همان ولایت الله و رسول الله است، تکیه گاه مهم آزادی و مردم سالاری محسوب می‌شود.

ولایت فقیه حکومت بر قلب‌هاست و اسلام پایه‌های قدرت خود را با آموزه‌های حیاتی در قلب مردم قرارداده است. هرجا که قرار است کسانی بدلیل انحراف یا وابستگی، استبداد و سلطه اجانب را به کشور برگردانند ولایت فقیه، چون سری پولادین در برابر آن‌ها قرار دارد. کشور ما تنها سرزمینی است که شرط رهبری را علم و عدالت، اخلاق، ساده زیستی و تقوا می‌داند. این بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ااست که یک نظام الهی پدید آورد که ریشه آن در قلب مردم و شاخه سار‌های آن در آسمان است و طوفان‌های سیاسی و نبرد‌های سخت و نرم قادر نیستند اندکی در استحکام آن تزلزل پدید آورند.

یاد امام خمینی (ره) بنیانگذار این بنای الهی را گرامی می‌داریم و از حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای بعنوان ادامه دهنده راه رهبرکبیر انقلاب حمایت خود را تا پای جان اعلام می‌داریم.

۲- آزادی

آزادی یکی از شعار‌های کلیدی ملت ایران در انقلاب بوده، هست و خواهد بود. ما امروز افتخار می‌کنیم آزادترین کشور جهان هستیم و هیچ قدرت خارجی و هیچ فرد مستبد در داخل نمی‌تواند آزادی‌های مردم را سلب کند. امروز ایران دومین کشور پناهنده پذیر در جهان است، این نشان می‌دهد کسانی که می‌خواهند آزاد زندگی کنند زندگی در ایران را ترجیح می‌دهند. امروز بیش از ۹۰۰۰ نشریه مکتوب و مجازی در ایران فعالیت می‌کنند و سلایق خود را تبلیغ و ترویج می‌نمایند.

آزادی دومین دستاورد انقلاب اسلامی است که هیچ تردیدی در آن وجود ندارد.

۳- استقلال

ملت و دولت ایران مستقل‌ترین کشور جهان است، انقلاب به سلطه ۲۰۰ ساله قدرت‌های جهان در ایران پایان داد. دوران قاجار و پهلوی دوران سیاهی بود، زیرا مساحت ایران از ۷/۳ میلیون کیلومتر مربع به ۷/۱ میلیون کیلومتر مربع کاهش پیدا کرد و پای اجانب به مقتدرات کشور باز شد، اما با مقاومت ملت ایران طی ۴۰ سال اخیر نه تنها یک وجب خاک کشور به یغما نرفت بلکه دامنه نفوذ ایران تا سواحل یمن و مدیترانه گسترش پیدا کرد و قدرت نرم جمهوری اسلامی در ۵ قاره جهان گسترش یافت.

۴- پدیداری نظام مردم سالاری دینی

نظام جمهوری اسلامی همه ارکان خود را برای مردم مستقر کرده است به همین دلیل آتش نمرود نتوانست طراوت زندگی گلستان انقلاب را بسوزاند. پرچم ابراهیمی انقلاب طی ۴۰ سال گذشته برپا است و رای و حضور مردم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حکایت از نهادینه شدن مردم سالاری دینی در جامعه امروز ایران دارد. مردم سالاری دینی بدون شک یکی از مهمترین دستاورد‌های بزرگ در ۴۰ سال اخیر است که هرسال شاهد تعمیق آن در لایه‌های اجتماعی جامعه هستیم.

یکی از مهمترین عوامل بازدارندگی ایران اسلامی همین دلداگی مردم به نظام و آمادگی برای جانفشانی است. مردم طی چهل سال، توطئه‌های عظیمی را حتمی کردند و خطر‌های بزرگی را از پیش پای پیشرفت کشور برداشتند و به نبرد سخت و نرم دشمن غلبه کردند.

فتح الفتوح مردم سالاری دینی تربیت جوانانی است که در دهه چهل در حال تحویل مدیریت انقلاب از نسل اول و دوم انقلاب هستند.

حزب موتلفه اسلامی با افتخار چهلمین سال پیروزی انقلاب را و نیز آغاز ورود به دهه پنجم حیات انقلاب اسلامی را گرامی می‌دارد و خطاب به مسئولان نظام نکاتی را یادآوری می‌شود.

۱- آمریکا دشمن دیرینه انقلاب است و هیچگاه انقلاب اسلامی را به رسمیت نشناخت. اکنون خصومت آمریکا علیه ملت ایران به اوج خود رسیده و با پاره کردن برجام پشت پا به همه تعهدات خود زده است. دولت باید کرکره هر نوع گفتگو با دولت آمریکا را پائین بکشد و بدعهدی‌های آمریکا را با تقویت مقاومت در منطقه و سیلی به رژیم صهیونیستی مقابله به مثل نماید.

۲- اروپا نیز مانند آمریکا به تعهدات برجامی خود عمل نکرده است. SPV و INSTEX فریبی بیش نیست بیانیه اخیر اروپا جمع بندی همان مطالبات نامشروع آمریکا است. دولت نباید کمترین اعتنایی به آن بکند و نباید با طناب FATF به چاهی که در برجام کندند برود؛ این دو، چاه ویلی است که انتها ندارد و استقلال و عزت و شرف ایرانیان را نشانه گرفته است.

۳- دولت در سیاست خارجی باید ارتباط راهبردی با شرق بویژه با روسیه، چین، هند، ترکیه، کشور‌های آمریکایی لاتین که با آمریکا فاصله دارند را در دستور کار خود قرار دهد و برای همیشه عطای بهبود روابط با غرب بویژه اروپا و آمریکا را به لقای آن بخشد.

۴- طبق گزارش محافل مستقل بین المللی، ایران هشتمین قدرت نظام، سیزدهمین قدرت سیاسی و هجدهمین قدرت اقتصادی جهان است. جایگاه قدرت ملت ایران حتی توسط دشمنان نظام که پرهیز از اعتراف آن دارند امری پنهان شدنی نیست؛ با چنین قدرتی که روز افزون است می‌توان با همه توطئه‌ها و دسیسه‌های جهانی علیه انقلاب مقابله کرد.

باید عقده حقارت و خود کم بینی و دست کم گرفتن قدرت ملت را کنار گذاشت و با شجاعت و واقع بینی پنجه به پنجه دشمنان نظام انداخت.

۵- یوم الله ۲۲ بهمن امسال با همه سال‌های پیش فرق می‌کند. ما معتقدیم به دلیل جنایت غرب و شرارت آمریکا باید ضد استکباری‌ترین راهپیمایی تاریخ انقلاب برگزار شود تا محاسبات غلط دشمن را بر هم زند. دشمن آرزوی نابودی انقلاب را به گور خواهد برد به شرطی که فریاد‌های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس امسال پرهیجان‌تر و پر احساس‌تر از هر سال باشد. این فریاد‌ها باید حتماٌ به گوش سردمداران کاخ سفید، کاخ الیزه و کاخ ملکه انگلیس برسد و آن را به لرزه درآورد.

حزب موتلفه اسلامی در کنار احزاب، گروه‌ها و ملت بزرگوار ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کند و به فضل الهی پیام نفرت ملت ایران را به گوش دشمنان نظام خواهد رساند.

بیانیه دعوت تشکل ها، احزاب و گروه‌های انقلابی  برای دعوت مردم به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷

چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامیمان از راه رسید و نهالی که امام عزیزمان با همراهی امت انقلابی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ غرس کردند، به شجره طیبه‌ای تبدیل شده که سایه با عظمت آن تمامی محرومان و مستضعفان عالم را در برگرفته است.

تقارن ایام اربعین پیروزی انقلاب اسلامی با دهه فاطمیه و شهادت بانوی بزرگ جهان اسلام یادآور روز‌های آغازین نهضت خمینی بزرگ است. نخستین گام‌های نهضت در سال ۱۳۴۱، در ایام فاطمیه برداشته شد و از این رو شکل گیری این حرکت الهی مرهون نام نامی صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها ست. اربعین کلید واژه دیگر در بزرگداشت این روز‌های انقلاب اسلامی ست. سنت اربعین که یادگار بزرگ حسینی و زینبی در تاریخ با عظمت تفکر اسلامی و انقلابی است بستر اصلی پیروزی ملت مسلمان ایران شد. از این رو همه فلسفه انقلاب اسلامی ایران در این جمله خلاصه می‌شود: فاطمی الحدوث و حسینی البقا.

ملت عزیز ما امروز در حالی به استقبال ۲۲ بهمن و چهلمین سالگرد استقرار انقلاب اسلامی می‌روند که پیش از گذشته شهد شیرین و گوارای استقامت و پایداری را در کام خود احساس می‌کنند و بعینه تفضل و رحمت واسعه الهی را بر خود محاط می‌بینند: إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ

تشکل ها، احزاب و گروه‌های جریان انقلابی، با گرامی داشت فرارسیدن اربعین پیروزی انقلاب اسلامی، اعتقاد راسخ دارند علت مبقیه انقلاب اسلامی، همان علت موجده آن است و از این رو بار دیگر بر انسجام و وحدت همه آحاد مردم انقلابی و اطاعت همه جانبه از امامت امت تاکید می‌دارند و یقین دارند تمامی حیله‌ها و توطئه‌های دشمنان این مرز و بوم به شرط تداوم وحدت ملی و ولایت مداری نقش بر آب خواهد شد. ما نصرت و یاری خدا را در لحظه لحظه این مسیر طولانی استقامت چهل ساله در برابر تمامی دشواری‌ها و سختی‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، کودتا، تحریم، تهاجم فرهنگی، جنگ نرم، انقلاب رنگین در قالب فتنه ۸۸، و همه براندازی‌های سخت و نرم دیگر را، تجربه و درک کرده ایم.

اینک به شکرانه نعمت بزرگ امامت و ولایت، و به کوری چشم دشمنان قسم خورده‌ای که به دنبال سقوط نظام در سال چهلم آن بودند روز دوشنبه ۲۲ بهمن، به یاد امام عزیز و راحلمان و به نیابت از همه شهدا و بزرگان انقلابی که در میان ما نیستند، بی سابقه‌ترین و پرشکوه‌ترین تجمع مردمی سالیان اخیر را در بزرگداشت روز عزت و سربلندی مردم ایران برگزار، و تحقق همه جانبه آرمان‌های بلند انقلابمان را فریاد خواهیم کرد ان شاء الله.

جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی

جبهه پایداری انقلاب اسلامی

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی

جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی

جبهه ایستادگی انقلاب اسلامی

جامعه اسلامی مهندسین

حزب موتلفه اسلامی

جمعیت عدالت و پیشرفت ایران اسلامی

حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی

جامعه اسلامی کارگران

جامعه اسلامی ورزشکاران

جامعه اسلامی کارمندان

جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازاریان سراسر کشور

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی

جامعه اسلامی فرهنگیان

جمعیت اسلامی فرهنگیان

انجمن اسلامی پزشکان

جامعه اسلامی دانشجویان

جامعه پیروان راه زینب

جامعه فاطمیون

جامعه اسلامی ادوار نمایندگان مجلس شورای اسلامی

کانون اسلامی فارغ‌التحصیلان شبه قاره هند

جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی

جامعه جوانان متحد اسلامی

تصویر پروفایل
انصراف
2 پاسخ ها
0
تصویر پروفایل
navidheidari
بهترین پاسخ

سلام و ممنون از مطلب شما.

لطفا برای حمایت از ما و دیدن روزانه 7 حوادث برتر دنیا به کانال تلگرامی ما مراجعه کنید

\7 حادثه برتر روز

تصویر پروفایل
انصراف
0
بهترین پاسخ

جنگ پاوهPawe / Paveh  ورسالت تاریخی ملت ایران در برابراشرار و ایران ستیزان وحامیان آنها


پس از انقلاب 1357وزوال حکومت پهلوی و مسلح شدن طوایف کرد(جاف) در اطراف پاوه در شمالغرب کرمانشاه مردم این شهر برای دفاع از خود در برابر مسلحین زورگو در قالب تشکلهای مردمی در مرداد 1358اقدام به تحصن در فرمانداری شهر و درخواست خلع سلاح عمومی کرده و پس از خلع سلاح افراد مسلح این امر با مخالفت  طوایف مزبور و نیز احزاب مسلح کرد مانند دمکرات کردستان وغیره روبروشد. لذا در یک ائتلاف طوایف مسلح اطراف پاوه با گروهی از اعضای حزب دمکرات کردستان که پاوه ای بودند در قوری قلعه به گردهمایی دست زده و پس از پیوستن برخی هواداران سالارجاف وافراد اتحادیه میهنی کردستان عراق با حمایت تسلیحاتی و مادی از دولت بعث عراق اقدام به حرکت به سوی پاوه و محاصره شهر کرده که یک هفته طول کشید ورسیدن خواروبار و آذوقه و حتی آب آشامیدنی به شهر قطع گردید و طی آن اشرار منطقه اورامانات با بلند گو زنان پاوه را با الفاظ رکیک به تجاوز جنسی تهدید میکردند و در بیمارستان شهر سربازانی را که از آن حراست میکردند باسارت درآورده و بهمراه سربازان زخمی که در بیمارستان بستری بودند کشان کشان پای دیوار نهاده توسط فردی بنام مچه (مصطفی ایناخی) و حبیب ایناخی دارودسته آنها تیرباران شدند. با این حال هنگام حرکت ارتش به سوی پاوه در 26 مرداد 58 بدلیل خیانت برخی از عناصر هوانیروز و نیروی هوایی و نیروی زمینی که با گروههای ضد حکومتی سمپاتی نشان میدادند اشرار مسلح موفق به فرار به خاک عراق شده با اینکه ارتش قادربودآنها را قلع و قمع کند. از اینرو دولت گروهی از هواداران دوآتشه احزاب کردی از اهالی پاوه و اطراف آن را مجازات کرد و گویا همسرگلاویژحیدری زردویی از جمله این افراد بود.با این حال برخی از این افراد مجازات شده در منازلشان سلاح کشف شده بود ازجمله حبیب چراغی همسر گلاویژ که در حال شلیک به هلیکوپتر از داخل خانه توسط خلبان هلیکوپتر رصد شده و همسایه ها آنرا تایید کرده بودند. وبرخی دیگر ازآنها در هشت آبان 57 در جریان آمدن سالار جاف به پاوه در مسجد میدان پاوه تعدادی از همراهان اورا در حالیکه به مسجد پناهنده شده بودند بطرز فجیعی بقتل رسانده بودند. لکن پس از شکست این غائله سران حزب دمکرات ودر راس آن حاج عبدالرحمن حیدری پدر گلاویژبه انتقام دامادش در اردیبهشت ماه بمدت یکهفته شهر پاوه را از جانب کوه آتشگاه مورد حمله خمپاره ای قراردادند که از سوی حزب بعث در اختیارآنها نهاده شده بود و دهها تن از مردم غیرنظامی در پاوه را بقتل رساند. حال گلاویژ حیدری در سوئد مکررا از راه سازمانهای موسوم به حقوق بشر درباره قتل عام خانواده اش توسط حکومت کنونی به سخن بمیان میاورد در حالکیه پدر و برادر او که در جنگ مسلحانه کشته شده اند  قاتل دهها تن از مردم غیر نظامی پاوه هستند. در اینجا آنچه مهم است نقش و رسالت تاریخی مردم ایران در برابر تجزیه طلبان است . زیرا کسانی چون مصطفی ایناخی یا حاج عبدالرحمن و سایر اعضای گروههای تجزیه طلب فقط دشمن نظام یا حکومت بخصوصی نیستند بلکه دشمن ملت ایران و تمامیت ارضی آن بوده و از سوی دشمنان ایران بویژه انگلیس و آمریکا خواب تجزیه آن را در سر میپرورانند. اینجاست که قاطبه ملت ایران و همه ایراندوستان که تجزیه ایران خط قرمز آنان است چه در داخل و چه در خارج باید این تهدید را کوچک نینگارند و برای رویایی دوباره با این اشرار و خائنان همواره آماده باشند.

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!