0

گردشگری

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید گردشگری گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

4

کشور های مورد علاقه ایرانیان برای سفر کجاست؟

کشور های مورد علاقه ایرانیان برای سفر کجاست؟

در این مقاله به بررسی 5 کشور برتری که ایرانیان می توانند برای تور تابستان انتخاب کنندمی پردازیم. در این میان کشور های ارمنستان، گرجستان، ترکیه، امارات، چین و تایلند برای این منظور انتخاب شده اند.
 به منظور سفر به کشور های مختلف باید به برخی مطالب اشراف داشته باشیم که از جمله ی آنها می توان به جمعیت، موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، دین و مذهب، فرودگاه ها و ... اشاره کرد. در این مطلب سعی بر آن است تا مقاصد خود را بیش از پیش بشناسید.

تور تابستان : ارمنستان

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی ارمنستان:

ارمنستان در شمال غربی آسیا و در بخش جنوبی کوه های ارمنستان در قفقاز جنوبی قرار دارد و با کشور های ترکیه، گرجستان، ایران و آذربایجان هم مرز است. کشور ارمنستان قاره ای با کوه های بلند و آب و هوای کوهستانی می باشد. بخش وسیعی از سرزمین ارمنستان 900 متر بالاتر از سطح دریا است. در طول فصل تابستان، روزها به مراتب گرم و خشک با درجه حرارت بالاست که هر چقدر که به شب نزدیک می شویم هوا کاهش دمای قابل ملاحضه ای دارد. در فصل زمستان هوا بسیار سرد بوده و معمولا با بارش زیاد برف همراه می باشد. از ماه می تا ژوئن و از سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای دیدن این کشور زیباست، دقیقا زمانی که هوا گرم بوده اما این گرما و خشکی هوا ملایم است.

این کشور هر 4 فصل را با رنگ های زیبا را در خود جای داده است. برخلاف ایده رایج در خصوص سفر به ارمنستان تور تابستان در ایام گرم سال، اکثر گردشگران معتقدند که اهمیت چندانی ندارد چه زمانی را برای مسافرت به ارمنستان انتخاب کنید. همیشه در ارمنستان چیز خاصی برای تجربه یا امتحان کردن وجود دارد.

جمعیت و دین ارمنستان:

جمعيت کنونی ارمنستان ۳ ميليون نفر است كه يك سوم آن ساكن ايروان هستند. از نظر قومی جمعيت ارمنستان يكپارچه است به این معنا که بیش از ۹۵ درصد از جمعیت این جمهوری را ارمنيان تشکیل می دهند. ارامنه همچون ایرانیان خود را آریایی می دانند و از نظر فرهنگی شباهت های زیادی با ایرانیان دارند که به تاریخ این دو کشور بر می گردد. زبان ارمنستان ارمنی نامیده می شود که همانند زبان های دیگر دنیا دارای گویش های مختلفی است. زبان ارمنی در سال ۴۰۶ میلادی، توسط مسروپ ماشتوتس اختراع شد که برگرفته از ۳۹ حرف است.

فرودگاه های شاخص ارمنستان:

فرودگاه هایYerevan Yegvard ، اربونی و فرودگاه بین المللی زوارتنوتس که در شهر ایروان، پایتخت ارمنستان واقع شده اند. فرودگاه کالینینو واقع در شهر تاشیر، فرودگاه استپاناوان در شهر استپاناوان، فرودگاه شیراک در شهر گیومری و فرودگاه گوریس در شهر گوریس.

برای جلوگیری از طولانی شدن بحث هرکدام از کشورها را در یک موضوع جدا بررسی می شود.

تصویر پروفایل
انصراف
1 پاسخ
0
بهترین پاسخ

مرسی عالی بود.برای مطالعه اطلاعات کویر ها و مناطق گردشگری ایران لینک زیر را کلیک کنید.

\https://www.pinterest.com/rafting_tours


تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!