0

صنعت و کسب و کار

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید صنعت و کسب و کار گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

0

در مورد ثبت اختراع در چین چه می‌دانید؟

قوانین کشور چین مانند کشورهای دیگر دنیا در ثبت ایده، شرکت، طرح و ثبت اختراع در چین،  بسیار دقیق و اصولی می‌باشد.
 

در دنیا و همچنین در کشور چین روزانه اختراعات زیادی در حال معرفی و ثبت هستد، در صورتی که می‌خواهید اختراع شما در دومین اقتصاد دنیا ثبت شود و بتوانید برای اختراع خود سرمایه‌گذار پیدا کنید با موسسه بنیاد چین تماس بگیرید. تلفن: 02166127998

ثبت اختراع در کشور چین 

نوآوری منبع اصلی قدرت کشور چین است. توانایی چین برای تولید محصولات جدید و یا روش‌های جدید تولید، چین را قادر می‌سازد کالاهای مورد نظر دنیا را تولید کند.

برای بررسی نفوذ رو به رشد بین المللی چین، ضروری است که منابع نوآوری چینی را در نظر بگیریم.

یک راه برای سنجش نوآوری از طریق حفاظت از مالکیت معنوی (IP) در قالب اختراعات است.

 اختراعات حقوق منحصر به فرد برای اختراع را در اختیارشان قرار می‌دهند و در نتیجه به بینش در زمینه‌های اصلی نوآوری دست می‌یابند.

 

درخواست ثبت اختراع در کشور چین

برای اخذ حق مالکیت معنوی اختراع، موضوع اختراع باید سه عنوان، جدید بودن، نوآوری و کاربردی بودن را دربرداشته باشد.

برای\\ ثبت اختراع در چین، متقاضی خارجی، باید درخواست خود را مستقیم به دفتر مالکیت معنوی در شهر پکن ارائه کند.

روند درخواست ثبت اختراع در کشور چین :

فرم‌های مورد نیاز برای ثبت اختراع شامل یک فرم درخواست، فرم مشخصات و خلاصه طرح، ادعای تقدم و طراحی اختراع است.

برای دریافت حق مالکیت معنوی اختراع یا مدل، درخواست شما باید ۵ مرحله را بگذراند.

ابتدا درخواست باید پذیرفته شود. آزمون اولیه‌ای روی آن انجام می‌شود و اگر مشکلی نداشت به مرحله انتشار می‌رسد. سپس یک ارزیابی کامل روی آن انجام می‌گیرد و در نهایت حق مالکیت معنوی اختراع به فرد داده می‌شود. این فرآیند معمولا ۲-۳ سال طول می‌کشد.

ثبت اختراع در چین به معنای راه حل‌های جدید فنی برای یک محصول، فرآیند یا بهبود آن است، در حالی که مدل ابزار به معنی راه حل‌های جدید فنی برای شکل و ساختار یک محصول یا ترکیبی از آن‌ها است که مناسب برای استفاده عملی است.

 مدت زمان ثبت اختراع ۲۰ سال از تاریخ ثبت نام است و مدت زمان ثبت اختراع مدل ابزاری ۱۰ سالپس از تاریخ ثبت نام است. برای اشنای بیشتر با روند درخواست ثبت اختراع در چین به \این مقاله مراجعه کنید.

راهنمای ثبت اختراع در کشور چین

در سال ۲۰۱۴، ساکنان چینی ۸۰۱،۱۳۵ درخواست برای ثبت اختراع در کشور چین به صورت داخلی ثبت کردند، در حالی که اتباع چینی تنها در حدود ۳۶،۷۶۲ پرونده ثبت اختراع در خارج از کشور ثبت کرده‌اند.

 طبق گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ( OECD )، چین تنها 1896 اختراع سه ساله را در سال 2013 ثبت کرده است. در مقایسه با ایالات متحده در همان سال 14،211 پرونده سه جانبه ثبت شده است، و ژاپن 16،196 پرونده دارد.
آیا هنوز برای ثبت اختراع خود در کشورهای خارجی اقدام نکرده‌اید؟ درغیر این‌صورت حتماً با مشاوران ما در مؤسسه بنیاد چین تماس بگیرید؛ 02166127998 

یکی دیگر از راه‌های مهم ثبت نام ثبت اختراع در چین به صورت بین المللی از طریق پیمان همکاری ثبت اختراع (PCT) است که یک چارچوب چندجانبه است که تسهیل ادعای مشترک برای ثبت اختراعات در تعدادی از کشورها را فراهم می‌کند. چین در 1 ژانویه 1994 این معاهده را امضا کرد . طبق OECD، درخواست‌های چینی برای ثبت اختراع PCT از 128 در سال 1994 به 1،558 در سال 2000 افزایش یافت و به 20،451 در سال 2013 افزایش یافته است. چین در حال حاضر از آلمان و کره جنوبی بالاتر است اما هنوز هم از ژاپن (41898 در سال 2013) و ایالات متحده (59،082).در سال 2013 پایین‌‌تر است.   

موسسه بنیاد چین تمام خدمات مربوط به کشور چین ، در ایران را انجام می‌دهد ، برخی از این خدمات شامل: آموزش زبان چینی ثبت شرکت در چین، ثبت اختراع در چین، اقامت در چین، واردات از چین، صادرات به چین، تبدیل ارز چینی، تحصیل در چین و می‌باشد،که شما می‌توانید با مشاهد سایت بنیاد چین به آدرس sabt.boyad.org از این خدمات بهره‌مند شوید.  

 

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!