0

صنعت و کسب و کار

خوش آمدید!

تالار گفتگوی جواب اینجا محلی برای آگاهی، گفتگو و تبادل نظر میان کسب و کارهاست تا حرف ها گفته شود و ایده ها پرداخته شود. این تالار درباره بهترین محتوا و ایده های جدید صنعت و کسب و کار گفتگو می کند و آنها را به اشتراک می گذارد و پروفایل حرفه ای شما را ایجاد می کند.

0

ضررهای جوشاندن آب شهری

همانطور که می دانید از گذشته های دور رسم بر این بوده که برای طبخ غذا و یا تهیه چای و نوشیدنی های گرم آب را می جوشاندند.اما در طی سالیان متمادی تفکر های اشتباهی در مورد جوشاندن آب و تصفیه آن بوجود آمد که هم خطرناک است و به سلامتی انسانها آسیب می زتد و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

bokhar

 

در زیر به طور کوتاه و مختصر به آن می پردازیم:

-جوشاندن آب هرگز آن را تصفیه نمی کند. با یک آزمایش ساده می توان فهمید که با جوشاندن آب ، فقط و فقط مولکول های آب بخار شده و به هوا می روند نه املاح درون آب . برای این کار شما در یک ظرف آب مقدار زیادی نمک بریزید و حرارت دهید تا آب آن کاملا بخار شود . می بینید که نمک درون ظرف باقی می ماند اما آب کاملا بخار می شود . پس نتیجه می گیریم جوشاندن آب باعث از بین رفتن املاح اضافی و سنگین آب نمی شود و فقط باعث می شود تا با بخار شدن آب ، غلظت املاح درون آب زیادتر شود و\سختی آب بالاتر رود وبه اصطلاح آب سنگین شود .

-جوشاندن آب فقط باعث از بین رفتن مقدار زیادی از میکروب ها می شود البته آن هم فقط تاپنج دقیقه و نه بیشتر ،چون باعث سنگین تر شدن و غلیظ تر شدن آب می شود.

-جوشاندن آب باعث از بین رفتن مولکول های اکسیژن و هیدروژن موجود در آب می شود که این امر باعث بالا رفتن سختی آب می شود و آبی که سختی آن بالا باشد باعث بروز بیماری های گوناگون از جمله سنگ کلیه می شود.

-مواد سمی و خطرناک درون آب مانند نیترات ، نیتریت و آرسنیک با جوشاندن آب سمی تر می شوند و با تبخیر و غلیظ شدن آب ،مقدار آنها در ظرف آب دوبرابر می شود.پس هر گز آب را نجوشانید.

-آبی که در سفره های زیر زمینی قرار دارد با مواد آلی مانند کربن واکنش نشان داده و املاح درون آب با آن ترکیب می شود که از جمله بیشترین این مواد کربنات کلسیوم است که به صورت گچ به دیواره های ظروف می چسبد که با جوشاندن آب هرگز بخار و جدا نمی شوند.

با توجه به موارد گفته شده بالا ، برای بدست آوردن آب سبک و بدون املاح فقط باید از \دستگاه های تصفیه آب استفاده نمود تا با استفاده از فیلتر های مخصوص املاح سنگین و مضر درون آب از آن حذف شوند.البته انتخاب نوع و مدل \دستگاه تصفیه آب نیز اهمیت زیادی دارد و به نوع آب مصرفی و تعداد فیلتر های آن نیز بستگی دارد.

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!